Освітній процес

2022-2023 навчальний рік

Відповідно до постанови КМУ «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», освітній процес у 2022/2023 навчальному році розпочнеться 1 вересня у День знань і триватиме до 30 червня 2023 року

Організація освітнього процесу безпосередньо залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті. Структура та тривалість навчального тижня, дня, занять і відпочинку, а також форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною (вченою) радою закладу освіти в межах часу, передбаченого освітньою програмою (відповідно до обсягу навчального навантаження та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, особливостей регіону тощо).

Якщо було ухвалене рішення на користь організації освітнього процесу в очному режимі, то варто знати, що воно може бути запроваджено в приміщеннях або будівлях закладу освіти тільки в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту, що можуть бути використані для укриття учасників освітнього процесу в разі включення сигналу «Повітряна тривога» або інших відповідних сигналів оповіщення.

Якщо ж потужності споруд цивільного захисту є недостатніми для укриття всіх учасників освітнього процесу, то освітній процес може бути організований шляхом розподілу навчального часу в межах годин (змін) упродовж дня, тижня, місяця або семестру.

Для підготовки закладів освіти до роботи в очному режимі засновники мають провести відповідні заходи з посилення безпеки:

• перевірити заклади освіти та прилеглі території на наявність вибухонебезпечних предметів;
  • перевірити готовність систем оповіщення, зокрема, доступність оповіщення для дітей із порушеннями зору та слуху;
  • визначити та позначити шляхі евакуації;
  • перевірити наявність обладнаного укриття для всіх учасників освітнього процесу;
  • створити запасів води та медикаментів;
  • провести тренування з учасниками освітнього процесу щодо дій у разі повітряної тривоги;
  • провести навчальні заняття щодо здоров'язбереження, надання домедичної підготовки тощо;
  • підключити мережі Wi-Fi в укриттях для проведення занять (за можливості).

Освітній процес у дистанційному режимі може бути запроваджено у школах на території ведення бойових дій і тимчасово окупованих територіях. Він запроваджується наказом (розпорядженням) засновника закладу освіти за погодженням із керівником адміністрації (без обов’язкового укладення трудового договору про дистанційну роботу в письмовій формі, головною умовою є своєчасне виконання завдань).

В умовах дистанційного навчання заклад самостійно ухвалює рішення щодо зняття обмеження на максимальну кількість учнів у класі.

Працівник може виконувати роботу поза робочим приміщенням, територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Освітній процес за змішаною формою має поєднати онлайн- та офлайн-уроки. Наприклад, практичні та лабораторні заняття можуть проводитися в очному режимі, лекційні – дистанційно. Щодо початкової школи, то в цьому випадку краще проводити заняття в очному режимі, адже діти потребують живого спілкування.

Формати освітнього процесу можуть змінюватися впродовж навчального року в залежності від безпекової ситуації.