Позакласні заняття

ШКОЛА - ЦЕ МИ!

Виховна система школи – це цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання. У школі відбувається моральне становлення учнів, формування в них творчого мислення, відповідальності. Пріоритетним у виховній роботі школи є:

- реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі;

- залучення молоді до національної та світової культури;

- збереження морального та фізичного здоров’я підростаючого покоління;

- виховання патріотизму, громадських якостей особистості;

- забезпечення педагогічних умов для соціалізації школярів, виховання в них життєвої компетентності.

Для реалізації цих завдань у школі розроблений план виховної роботи навчального закладу та окремі плани, які були затверджені на засіданнях методичних об’єднань класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, міські заходи щодо втілення національної програми «Діти України», «Комплексної програми профілактики злочинності і бездоглядності», «Програми профілактики ВІЛ-інфекції», «Національної програми відродження та розвитку українського козацтва», заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя та ін.

Школа здоров’я

«Найголовнішим для людини є життя, а найбільшою цінністю в житті є здоров’я» - ця ідея супроводжує всю навчально-виховну, пізнавальну та позашкільну роботу школи.
На протязі навчального року булі проведені різні заходи, щоб сформувати в учнів усвідомлення того, що здоров’я – основа щастя людини.
У початковій школі формування навичок здорового способу життя здійснюється через дотримання режиму дня, навиків особистої гігієни, самоконтроль за правильністю постави під час письма, читання, ходьби, культуру споживання їжі, співпрацю з батьками.
Класні керівники та вчителі щодня проводять ранкову гімнастику. Для попередження втомлюваності у дітей обов’язково проводяться фізкультхвилинки різного напряму. Навчальні заняття чергуються з динамічними паузами, розвагами, іграми.
З метою загартовування та зміцнення здоров’я учні 4 класу відвідують басейн "Локомотив".

Фізичне здоров’я в школі контролюється та формується через уроки фізичної культури, гуртки, щоденну ранкову гімнастику, спеціальний комплекс здоров’я розроблений за співпрацює з кафедрою валеології університету імені В.Н. Каразіна
Психічне здоров’я забезпечується щоденною працею класних керівників на виховних бесідах, святах та класних годинах.
Рід, родина, сім’я – постійно діючи складники виховання, що зумовлюють поведінку людини протягом усього життя. Тому в школі велика увага приділяється саме роботі з родиною, батьками.Проводяться бесіди по підготовці дітей до створення сімї. Від великих загально шкільних заходів до індивідуальної роботи з батьками продумується і впроваджується в життя дитини все, що працює на створення позитивної мотивації на здоровий спосіб життя. Системою стала проведення загальношкільних батьківських зборів із запрошенням медичних працівників лікарні. Класні керівники проводять лекції з батьками про збереження здоров’я дитини. Працівники медичних служб надають батькам рекомендації щодо виховання дитини в умовах погіршення екологічного стану навколишнього середовища.
В закладі протягом навчального року було проведено анкетування учнів молодших класів, середніх та старших, щодо виявлення навичок здорового способу життя, на його основі було складено план роботи Школи здоров’я.

Педагогічний колектив та адміністрація школи співпрацює з кафедрою валеології університету імені В.Н. Каразіна на чолі з професором В.І. Шахненко. Директор школи Котенко І.В. та куратор Школи здоров’я Чередниченко Т.М.брали участь у VII Міжнародній науково-практичній конференції «Валеологія: сучасний стан, напрямки та перспективи розвитку» з доповіддю «Про підготовку учнів щодо створення сім’ї і виховання дитини на засадах здорового способу життя».

У минулому навчальному році було проведено два Дні здоров’я (7 квітня і 21 травня). День здоров’я 7 квітня відкрила святкова лінійка, яка супроводжувалася ранковою зарядкою на свіжому повітрі. (З настанням теплих днів ранкова гімнастика на свіжому повітрі стає для учнів щоденною) Після ранкової зарядки кожний вчитель провів бесіду з учнями «У здоровому тілі здоровий - дух». В цей день були представлені малюнки на тему «Здоров’я – найцінніший скарб людини». Класними керівниками молодших та середніх класів були представлені відкриті виховні заходи: ранок «Здоров’я – найбільше багатство в світі» (1-4 клас), вікторина «Спорт і здоров’я» (5-6 клас), брейн-ринг «Що я знаю про здоровий спосіб життя?» (7-8 клас).
Вчителем фізичного виховання і викладачем предмету «Захист Вітчизни» були проведені спортивні змагання, веселі старти, старти-надій та спортивні змагання допризивної молоді. На урочистому закритті Дня здоров’я були проведені підсумки та нагородження учнів та вчителів.
На День здоров’я (21 травня) учні разом з вчителями так прийняли участь у спортивних змаганнях на території Основ̒янського лугопарку. Дітям були запропоновані різноманітні завдання з курсу ОБЖ, географії, природознавства. На такі Дні здоровя діти чекають з задоволенням.

Кафедра вчителів молодших класів на чолі з керівником ШМО Доценко В.П. видала збірку заходів і занять «Формування культури здоров’я молодших школярів». Ця збірка прийняла участь у виставці педагогічних ідей району і отримала грамоту за цю роботу, а в обласному ярмарку-виставці педагогічних ідей отримала Диплом ІІ ступеню.

Вирішення проблеми збереження і зміцнення здоров’я дітей, формування основ зорового способу життя – головна мета роботи дитячого та педагогічного колективу ЗОШ № 41
м. Харкова.