ЗНО 2020

Український центр оцінювання якості освіти                             Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти  для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

• українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
  • математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
  • один з предметів із запропонованого вище переліку (на вибір випускника).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:

• для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

ВСТУП

Відповідно до проекту Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України, 2020 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів, крім іноземних мов. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку із сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року № 947 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти,

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, оф. 463,

т. (057) 705 07 37, [email protected]

09.12.2019                                                                                                                                   ПРЕС-РЕЛІЗ

ПРОБНЕ ЗНО-2020 – НЕОБХІДНО СПРОБУВАТИ

Особливості

Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення ЗНО.

Переваги пробного ЗНО, яке організовує Харківський РЦОЯО:

• процедура пробного ЗНО максимально відповідає процедурі основного ЗНО
  • завдання пробного ЗНО відповідають програмам, характеристикам та структурі  сертифікаційних робіт основного ЗНО
  • участь у пробному ЗНО надає можливість попрацювати з зошитом та бланками відповідей, отримати результат
  • у пробному тесті з іноземних мов присутня частина тесту – «Аудіювання».

Пробне ЗНО з української мови і літератури – 21 березня. З математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов – 28 березня 2020 року (тестування з усіх предметів починається одночасно).

Вартість

Вартість пробного ЗНО за одне тестування в 2020 році складає 141 гривні (у Полтавській, Сумській та Харківській області). Участь у пробному ЗНО є добровільною.

Реєстрація

На сайті Харківського РЦОЯО (http://zno-kharkiv.org.ua) у розділі «Пробне ЗНО» з 03 до 24 січня 2020 року відбудеться реєстрація на пробне ЗНО.

Під час реєстрації на пробне ЗНО учасник самостійно обрає округ проходження пробного ЗНО із запропонованого переліку.

Особливістю реєстрації на пробне ЗНО у 2020 році є обов’язкове завантаження оформленої реєстраційної Заяви до «Особистого кабінету учасника пробного ЗНО» (надсилати таку заяву поштою НЕ ПОТРІБНО).

Реєстрація на участь у пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг на рахунок Харківського РЦОЯО. Оплатити послугу можна в будь-якій фінансовій установі або через послугу електронного платежу протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви.

Всі особливості реєстрації будуть описані в інструкції до реєстраційної програми.

Особливі освітні потреби

Особи з особливими освітніми потребами, які потребують створення особливих (спеціальних) умов в пунктах пробного ЗНО, повинні повідомити про це ХРЦОЯО під час реєстрації :

– присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО (дактилолог);

– надання перед початком проведення пробного ЗНО в аудиторії тексту промови інструктора (текст промови інструктора);

– надання можливості використання слухового апарата, імпланта (апарат/імплант);

– надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух (аудіювання) (текст до аудіювання);

– надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача (збільшувач);

– надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16 (шрифт кеглем 16);

– надання можливості виконання роботи в аудиторії, що розташована на першому поверсі (перший поверх).

Директор: Сидоренко Олександр Леонідович, доктор соціологічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, 057 705 15 64.

Контактна особа: Шматько Олена Євгеніївна, начальник організаційно-методичного відділу ХРЦОЯО, 057 705 07 37, 097 83 23 496.

Більше інформації про ЗНО, пробне ЗНО можна знайти на наших сторінках Фейсбук, Телеграм, Інстаграм