Правила роботи під час дистанційного навчання

Правила поведінки для учнів під час проведення дистанційного уроку

- Не запізнюйся на урок.

- Заходити тільки під своїм прізвищем та ім'ям. ( Всіх незнайомців рекомендовано залишати за «дверима» конференції)

- Привітайся з однокласниками та учителем - увімкни камеру, приєднуючись до уроку.

- Дотримуйся академічної доброчесності: самостійно виконане завдання принесе тобі більше користі.

- Вчасно виконуй завдання

ГІМНАСТИКА ДЛЯ ОЧЕЙ: 7 НАЙКРАЩИХ ВПРАВ

Робота та навчання онлайн — реалії теперішнього часу. Для очей це, безумовно, означає багато додаткового навантаження. Крім того, зараз ми більше дивимося кіно, серіальчиків, мультиків.., і, сподіваємося, більше читаємо.

Цілком доречно згадати про гімнастику для відновлення і поліпшення зору, тим більше, що сьогодні відмовка «немає часу» не пройде.

Скільки разів робити гімнастику протягом дня — тут немає суворих рекомендацій. Наприклад, в моменти інтенсивних зорових навантажень, при роботі за комп’ютером, читанні, в ідеалі треба робити перерви на гімнастику кожні 40-60 хвилин. Цей ритуал бажано перетворити на звичку.

Кожну вправу повторюйте по 5-30 разів, починаючи з малого, навантаження збільшуйте поступово. Рухи плавні, без ривків, між вправами корисно трохи поблимати очима. І не забудьте зняти окуляри або контактні лінзи.

Вправа 1 ШТОРКИ
Швидко і легко моргайте 2 хвилини. Сприяє покращенню кровообігу.

Вправа  2 Дивимося У ВІКНО
Робимо маленьку кульку з пластиліну і ліпимо на скло. Вибираємо за вікном далекий об’єкт, кілька секунд дивимося вдалину, потім переводимо погляд на кульку. Пізніше можна ускладнити навантаження — фокусуватися на чотирьох різноудалених об’єктах.

Вправа 3ВЕЛИКІ ОЧІ
Сидимо прямо. Міцно заплющуємо очі на 5 секунд, потім широко відкриваємо їх. Повторюємо 8-10 разів. Зміцнює м’язи повік, покращує кровообіг, сприяє розслабленню м’язів очей.

Вправа 4 МАСАЖ
Трьома пальцями кожної руки легко натисніть на верхні повіки, через 1-2 секунди зніміть пальці з повік. Повторіть 3 рази. Покращує циркуляцію внутрішньоочної рідини.

Вправа 5 КОНТРАСТ
Двічі в день, вранці й ввечері, обполіскувати очі. Вранці — спочатку відчутно гарячою водою (не обпалюючись!), потім холодною. Перед сном все у зворотному порядку: промиваємо холодною, потім гарячою водою.

Вправа 6 КОРИСНА УЯВА
Закрийте очі на кілька хвилин і уявіть щось приємне. А якщо потерти долоні одна об одну і прикрити очі теплими долонями, схрестивши пальці на середині чола, то ефект буде помітнішим.

Вправа 7 СТРІЛЯЄМО ОЧИМА (див. схему на фото)
Дивимося вгору-вниз з максимальною амплітудою.
Креслимо коло за годинниковою стрілкою і навпаки.
Малюємо очима діагоналі.
Малюємо поглядом прямокутники.
Погляд йде по дузі — опуклій та увігнутій.
Обводимо поглядом ромб.
Малюємо очима бантики.
Малюємо букву S – спочатку в горизонтальному положенні, потім у вертикальному.
Креслимо очима вертикальні дуги, спочатку за годинниковою стрілкою, потім — проти.
Переводимо погляд з одного кута в інший по діагоналях квадрата.
Зводимо зіниці до перенісся щосили, наблизивши палець до носа.
Часто-часто моргаємо повіками — як метелик махає крильцями.