9 листопада − День української писемності та мови.

9 лист. 2022
Відомий український письменник ХІХ ст. Панас Мирний писав: «Найбільше й найдорожче добро кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця , в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почування».

Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року. Зазвичай в цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

В День української писемності та мови 9 листопада українці зі всього світу беруть участь у написанні диктанту національної єдності, щоб відчути причетність до спільноти однодумців, зробити внесок у популяризацію рідної мови та перевірити власну грамотність.

Мова - наша зброя. І воювати на мовному фронті так само важливо, як і на полі бою. Тож, учні 7-9 класів та вчителі нашої школи 9 листопада  долучилися до Всеукраїнського радіодиктанту Національної єдності та підготували відеопривітання, в якому закликали з гідністю і шаною усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.  Адже мова - це великий божий дар для людини!