Сьогодні, дитино, раніше вставай: Іде по Вкраїні святий Миколай

19 груд. 2017
19,.12.2017

З першим снігом і морозами приходять в Україну зимові свята. Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая. День Святого Миколая — це улюблене та очікуване багатьма дітлахами свято покровителя дітей і мандрівників. Воно просякнуте особливою атмосферою приготування та отримання подарунків.

Хто він, той святий Миколай, гість з неба, на котрого так чекають діти? Легенда оповідає, що у дитинстві (а ріс Миколай у заможній родині) горнувся хлопчик до бідних, нужденних, скривджених, голодних та калік. Він змалку щиро молився і просив у Господа справедливості, миру, добра, прощення і милосердя. Вдачею був тихий, незлостивий. Він приходив на допомогу бідним знедоленим людям у найскрутніші хвилини життя несподівано і завжди так, аби його ніхто не бачив. Робив добро, не чекаючи на подяку і славу. І тому його ще за життя називали «батьком сиріт, вдів і бідних». Після смерті батьків продав маєток і роздав гроші бідним, а сам став священиком.