«Кращий шкільний портал»

Матеріалидо конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації закладу освіти «Шкільний інформаційний світ»
у номінації «Кращий шкільний портал»

З появою комп’ютерної техніки та сучасних інформаційних технологій суттєво змінився навколишній світ людини. Зокрема, комп’ютерні мережі зробили цей світ ще більш багатогранним. Завдяки їх використанню з’явилися нові форми спілкування, передавання та обробки інформації. У нашої школи, що знаходиться у віддаленому районі міста, давно була ідея про власний шкільний сайт, а коли у травні 2009 року нам запропонували створити Інтернет сайт на платформі EduKit – ми з великим задоволенням та ентузіазмом стали працювати над розробкою його структури, оформленням та змістовним наповненням.

Спочатку ця нелегка і разом з тим дуже цікава робота лягла на плечі вчителя математики та інформатики Пушкарьову Є.О., яка з цікавістю та натхненням ії виконувала.

Не раз перероблювалась його структура, меню та підменю сайту. Згодом, через невеличкий проміжок часу, ми зрозуміли, для того, щоб сайт був привабливим, цікавим та інформативним і для вчителів, і для дітей, необхідно багато корисної інформації. Також необхідно створювати творчу групу сайту з числа небайдужих до цієї роботи учнів та вчителів. І сьогодні над розвитком сайту школи працюють:

1. Головний редактор - Голєнькова О.О. – вчитель математики та інформатики; - здійснює загальне керівництво роботою творчої групи сайту та розміщує інформацію на сайті.

2. Редактори сайту - Кобзар Т.Є., Третьякова І.Л. – вчителі української мови та літератури; Удовицька В.А. – вчитель біології та хімії; Бугайова Л.А. - вчитель фізичної культури; Осеніна Д.Д., Васильченко В.М. – вчителі початкових класів; - надають та редагують інформацію.

3. Кореспонденти сайту - члени шкільної організації самоврядування: Гондаренко А. – 11 клас, Леонтєва О. - 11 клас, Набойченко О. - 11 клас, Цема Є. - 11 клас, Діденко Д. – 10 клас; - збирають та надають інформацію.

4. Фотокореспонденти сайту - Колісник В. - 10 клас, Леонтєва Ю. - 10 клас; - забезпечують сайт фото та відео матеріалами.

Почала свою роботу творча група з визначення цілей та завдань проекту «Шкільний сайт». Ми розуміємо, що шкільний сайт – представлення нашого закладу у світі та у глобальній мережі інтернет. Шкільний сайт допоможе батькам та учням визначитись у виборі навчального закладу, дізнатися більше про власну школу: його історію, традиції, досягнення, основні напрямки діяльності, розклади уроків та позакласних занять. Деякі з батьків іноді не мають можливості своєчасно отримати інформацію зі школи, спілкуватися з вчителями, відвідувати батьківські збори, шкільні свята, тому сайт частково допоможе у вирішенні цих питань.

Перш за все, було проведено опитування учнів, вчителів та батьків про те, що б вони хотіли бачити на шкільному сайті. Опрацювавши цю інформацію, ми з’ясували, що необхідно розмістити дані про школу та вчителів, графік проведення шкільних заходів, корисну, цікаву інформацію, новини школи, посилання на освітні ресурси. Спочатку було розроблено невелику кількість пунктів меню, таких як: новини школи, історія, адміністрація та фотогалерея.

Таким чином творча група визначила основні завдання:

- надання загальних відомостей про заклад;

- надання відомостей про педагогічний та учнівський колектив;

- поповнення банку методичних матеріалів для вчителів;

- висвітлення шкільних новин;

- розміщення повідомлень та корисної інформації для батьків;

- висвітлення позакласної роботи школи;

- розробка сторінок класів;

- вдосконалення дизайну, поповнення сторінок фото та відеоматеріалами;

- створення та розміщення на сайті каталогу освітніх ресурсів;

- постійне оновлення шкільної інформації.

Модель роботи

Таким чином, у широкому розумінні інформатизація освіти - це не тільки збільшення кількості комп'ютерів у нашому закладі, а і масове підключення до глобальної мережі Інтернет, освоєння нових технологій роботи з інформацією, що містить в собі появу нових форм зовнішньої самопрезентації загальноосвітнього закладу.

На сьогоднішній момент сайт складається із чотирнадцяти основних пунктів меню. При розробці шкільного сайту ми створили єдиний інформаційний простір для учнів, батьків та вчителів, розширили творчу групу сайту та збільшили кількість зацікавлених користувачів.

Шкільний інтернет сайт розрахований на учнів, вчителів та батьків - це засіб одержання додаткової інформації щодо різних предметів та подій. Він дає змогу користувачу задати питання та отримати відповідь.

Таким чином, можна сказати, що шкільний сайт є важливою і невід'ємною частиною сучасної школи, і ми вже не можемо уявити своє життя без нього.

Програма розвитку шкільного порталу Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №41 на 2013-2015 роки

Перелік досягнутих результатів Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №41 при створенні шкільного порталу:

1. Створено єдиний інформаційний простір закладу.

2. Створені нові сторінки на сайті.

3. Збільшено творчу групу сайту.

4. Поповнено банк фотографій.

5. Збільшено кількість відвідувачів на сайті.

6. Презентовано школу в Інтернеті.

7. Збільшено обсяг змісту шкільного порталу.

ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ

Опис моделі (досвіду роботи)щодо створення та функціонування шкільного сайту

П А С П О Р Т учасника конкурсу-захистуна кращу модель інформатизації закладу освіти«Шкільний інформаційний світ»