Корисні поради щодо покращення здоров'я

Правильна постава —  здоров'я та краса.

Постава формується з раннього дитинства в процесі росту, розвитку і виховання. Правильна постава робить людину стрункою й привабливою. Гарна постава підкреслює міцність здоров'я, легкість у ходьбі, впевненість у собі, життєрадісність. Проте не лише для цього потрібно підтримувати поставу.

Помічено, що при порушенні постави у дітей через певний час починає погіршуватися зір. Адже слабкі м'язи спини та шиї не здатні утримувати голову на потрібній відстані від зошита чи книги, тому вони нахиляють голову, підсуваються ближче до екрана телевізора чи монітора, що призводить до перевтоми м'язів очей та погіршення зору. Останнє стає причиною протилежного процесу: при погіршенні зору діти нахиляються близько над текстом і горбляться. Тому вважають, що при порушенні постави, крім ортопеда , діти повинні відвідати ще й окуліста.

Для попередження та ліквідації дефектів постави у режимі навчання і відпочинку   в нашій школі широко застосовується фізична реабілітація. Головним діючим чинником серед її засобів є фізичні вправи з гімнастичними палицями, м'ячами, зі скакалками, на м'яких і твердих гімнастичних матах, на спеціальному приладі — профілакторі В.В. Євмінова.

Пам'ятка по підтриманню постави для учнів

Правила самоконтролю при сидінні:

Сядь рівно, руки поклади ліктями на стіл чи парту так, щоб кінчики витягнутих пальців могли дістати до зовнішнього кутика ока, а між краєм стола і грудьми могла пройти рука.

Правила самоконтролю при ходінні:

Стань до стінки спиною, торкнись її потилицею, лопатками, сідницями, литками і п'ятами.  Ось таке положення тіла має бути при ходінні.

Правила самоконтролю при стоянні.

Стій прямо, рівномірно розподіливши масу тіла на обидві ноги. Не опускай голову. Постійно слідкуй за своєю поставою. А коли знаходишся в одній позі і відчуваєш втому, періодично змінюй позу чи виконуй фізичні вправи. Ними можуть бути ті вправи, які виконуються на уроках здоров'я і фізичної культури та під час фізкультхвилинок. Виконання цих вимог допоможе тобі сформувати правильну поставу.

У правильній поставі — твоє здоров'я і краса.