Екскурсія до Люботину

Проведення мітингу в селищі Манченки Люботинського району на честь загиблим солдатам

30 квітня 2013року разом з учнями-краєзнавцями  Люботинської школи № 5 учні Харківської ЗОШ № 41та представники Червонозаводської Ради  ветеранів відвідали братську могилу,яку розшукали два роки тому, та поклали квіти , віддаючи загиблим воїнам  почесті  та кланяючись від всіх живих. Старшокласники  Бугайова В., Мусієнко А., Кулік О. зачитали свої вірші  та урочисте звернення до сучасного покоління : шанувати та памятати тих,хто віддав своє життя заради визволення рідної землі . Пошукова робота-це збереження памяті про героїчне минуле нашої держави.

Дружба продовжується…

Під час поїздки до селища Манченки  Люботинського  району з метою відвідування  братської могили , де похований колишній учень - рядовий Харківський, пошуковців нашої школи схвильовано  зустріла та привітала керівник шкільного музею Пахомова Наталія Миколаївна. Вона запросила учнів-пошуковців ЗОШ № 41 до шкільного  етнографічного музею «Світлиця», де провела екскурсію.

Разом із директором школи №5 Шевченком В.В.  познайомила  нас з історією свого селища, з історією заснування школи. Саме Наталія Миколаївна допомогла нам у пошуку.

Також ми переглянули фільм «Діти війни» та фільм про святкування 68 річниці Перемоги над  німецько – фашистськими загарбниками, де показано  вшанування пам’яті солдат, які загинули під час визволення м.Люботин. Директор школи №5 Шевченко В.В.  багато зробив для поновлення братського поховання та перенесення останків загиблих безіменних  воїнів, яких було у свій час поховано на приватних подвір’ях, в одну братську могилу. На жаль, прізвища солдат невідомі до сих пір. Можливо, краєзнавцям буде нагода відшукати прізвища загиблих. Майже в кожній родині є спогади про війну. А відтак, Велика Вітчизняна ще довго житиме в наших душах. Ми знаємо і пам’ятаємо, якою ціною було відкинуто жорстокого і кривавого ворога з нашої землі, ми шануємо тих, чиї мужність і героїзм не знали меж.