Бібліотечне життя

Життя (план роботи) бібліотеки ХЗОШ №41

І. Основні завдання і напрямки роботи шкільної бібліотеки на 2017/2018 навчальний рік

1. Сприяння реалізації державної політики в галузі освіти, вихованню досконалої, інтелектуально розвиненої особистості, свідомої свого громадянського обов’язку, відкритої для інтелектуального, духовного і творчого розвитку.

2. Інформаційне забезпечення всіх напрямків навчально-виховного процесу школи.

3. Забезпечення рівного доступу всіх учасників навчально-виховного процесу до інформаційних джерел.

4. Створення оптимальних умов для розвитку особистості дитини. Виявлення здібностей читачів, виховання у молодого покоління потреби в систематичному читанні, шанобливого ставлення до книги.

5. Поповнення матеріально-технічної бази бібліотеки.

6. Створення передумов для розуміння української культури через прилучення до неї дітей, широке ознайомлення з життєвими реаліями українського народу. Виховання мовного етикету, глибокої поваги до державної та рідної мови, до національно-культурних і духовних надбань українського народу та інших народів та націй.

7. Сприяння розширенню знань з питань історичного та етнографічного краєзнавства як невичерпного джерела пам'яті народу, витоків його духовності.

8. Інформаційне обслуговування педагогів, спрямоване на підвищення їх методичної та педагогічної майстерності.

9. Удосконалення традиційної довідково-бібліографічної та інформаційної діяльності з активним впровадженням сучасних новітніх технологій.

10. Збереження фонду шкільних підручників, поповнення навчально-

методичної бази школи. Виховання бережливого ставлення до шкільних підручників.

Розділ 1. Вивчення, інформування і задоволення читацьких потреб на книжку та інформацію

1.

Координована робота з завучами школи:

• обговорення навчальних програм;
  • визначення наявності науково-популярної літератури в фонді, яка потрібна для учбового процесу.

вересень

2.

Вести постійний контроль газетно-журнальних статей, необхідних для засвоєння шкільних програм.

3.

Вивчення інтересів читачів (як учнів, вчителів, так і батьків) шляхом анкетування, систематизація та аналіз статистичних даних на основі читацьких формулярів, бесід під час запису читачів, виборі книги, роботі ДБА бібліотеки

4.

Бібліотечні уроки в 2- 4 класах.

Створення читацького активу.

вересень

6.

Співпраця с міськими дитячими бібліотеками.

Розділ 2. Інформаційно-бібліографічна робота з обслуговування

учнів-читачів

1.

Створення та презентація тематичних картотек до ювілейних дат

2.

Бібліографічний пошук літератури за запитами.

3.

Формування та виділення довідково-інформаційного фонду (ДІФ)

Видання бібліографічних довідок

Індивідуальна інформація читачам:

• на абонементі, у читальному залі;
  • підбір літератури для написання рефератів, доповідей тощо;
  • допомога в підготовці шкільних і класних заходів.

6.

Інформаційні перерви, години, експрес-інформації

7.

Книжкові виставки: бібліотечні та під час проведення заходів

систематично

Розділ 3. Популяризація бібліотечно-бібліографічних знань, формування інформаційної культури учнів

1.

Проведення системи бібліотечних уроків та бесід у 2-11 класах із формування інформаційної культури учнів.

1.

Проведення бібліотечно-бібліографічних знань по програмі: «ББЗ для наймолодших». 2-4 класи

відповід. програми

2.

Проведення бібліотечно- бібліографічних знань по програмі: «Вчися бути читачем». 5-9 класи

відповід. програми

3.

Тематичні та ювілейні бібліотечні виставки

4.

Створення пам’яток читача (учням, вчителям, батькам)

5.

Ведення класних кутків та бібліотечного вісника «Живи, книго !»